|
|
|
|
|
Veelgestelde vragen
Hieronder vind u per onderwerp een lijst met antwoorden op de meestgestelde vragen aan onze helpdesk.
Installatie/Licenties
- Ik heb mijn autodesk programma geüpgrade van een vorige versie naar 2010, maar nu werk mijn serial-code niet meer.
Als u een upgrade van een vorige versie naar versie 2010 uitvoert, moet er ook een nieuwe serial-code gebruikt worden, deze is te vinden op de achterkant van de cd/dvd doos van het nieuwe pakket.
- Ik heb een licentie server geïnstalleerd, maar mijn autodesk pakket wordt geïnstalleerd als een stand-alone versie.
Tijdens het installatie proces kunt u op de knop “configure” klikken. Hier kunt u geavanceerde optie kiezen, zoals ook voor network licence in plaats van stand-alone licence.
- Ik wil op mijn computer Windows 7 installeren zal mijn autodesk pakket nog werken?
Hier kunt u de huidige lijst van autodesk pakketten vinden, waarvan bevestigd is dat zij werken met Window 7. Let op, op dit moment staat revit nog niet op deze lijst. Dit betekend niet dat revit niet zal werken met windows 7, maar dat Autodesk niet elk probleem met Windows 7 op kan lossen op dit moment.
Subscription Account
Word uw vraag hier niet beantwoord stuur deze dan aan onze helpdesk via onderstaand formulier, of via e-mail support@itannex.com. Omschrijf het probleem zo duidelijk mogelijk en vermeld ook het pakket en de versie waar het om gaat (bijvoorbeeld Revit Architecture 2010 of AutoCAD LT 2009).
Reactieformulier
|
|
|
|
|
|
|